Jestem zadłużony. Czy to znaczy, że nie mam szans na nowy kredyt?

 width=Mimo że w skali globalnej kryzys finansowy w zasadzie ominął Polskę (jako jedyni w Europie jesteśmy na plusie – wzrost PKB w roku 2009 wyniósł 1,7%), to jednak jeżeli w naszym portfelu jest pusto, a dłużnicy pukają do drzwi, to raczej marny powód do radości. Tym bardziej gdy wiemy, że nasze trudności finansowe są przejściowe, a żeby stanąć na nogi, potrzebujemy stosunkowo niewielkiej z punktu widzenia banku kwoty. Tylko, czy można przekonać jakąś instytucję finansową, że może nam w tym względzie zaufać i mimo wszystko udzielić nam kredytu? Sprawdźmy.

Podstawową kwestią w przypadku brania nowego kredytu przez osoby zadłużone jest jego odpowiednie zabezpieczenie. Prawda jest taka, że kredytodawca na pewno nie będzie chciał na nas stracić i musi mieć pewność, że prędzej czy później swoje pieniądze odzyska. Najpowszechniej stosowanym zabezpieczeniem pożyczki są nasze dochody z tytułu umowy o pracę, działalności gospodarczej lub renty (rzadziej emerytury ponieważ kredyty udzielane są z reguły osobom do 65, góra 72 roku życia). Bywa jednak, że są już one zajęte z tytułu wcześniejszych niespłaconych pożyczek. Jakie wtedy mamy możliwości?

Jednym ze sposobów jest znalezienie żyranta, czyli osoby, która za nas poręczy i w naszym imieniu zobowiąże się do spłaty tej pożyczki, gdyby nam się z jakichś względów nie udało tego zrobić. Naszą zdolność kredytową w tym przypadku (czyli sumę pieniędzy jaką możemy otrzymać) będzie się wyliczać z uwzględnieniem zadeklarowanych przez poręczyciela dochodów. Biorąc nowy kredyt możemy skorzystać z pomocy jednego żyranta lub mieć ich kilku, jeżeli interesuje nas większa kwota. Kredyty gotówkowe mogą mieć wysokość nawet pięćdziesięciu lub stu tysięcy złotych, a udzielane są z reguły tylko na kilka lat, dlatego inną formą zagwarantowania ich spłaty jest ustanowienie hipoteki na posiadanej przez nas (lub naszego poręczyciela) nieruchomości lub działki. Pożyczkę (tak zwaną pożyczkę lombardową) można też dostać pod zastaw papierów wartościowych (oferują ją banki i kasy oszczędności) lub cennych przedmiotów takich jak zabytkowe monety, dzieła sztuki lub biżuteria (lombardy), chociaż oczywiście osoby, które zawarły już bliższą znajomość z komornikiem zapewne wyczerpały tego rodzaju opcje.

Wobec tego jakie instytucje finansowe udzielają kredytu osobom zadłużonym? Najczęściej nie są to zwykłe banki, ponieważ podejmują one decyzję o udzieleniu kredytu na podstawie historii dłużnika w BIK, która, jak wiadomo, w przypadku niespłacanych na czas pożyczek nie jest najlepsza. Ale mogą to być już na przykład banki spółdzielcze lub SKOK-i czyli społeczne kasy oszczędnościowo-kredytowe. Kredyty bez BIK oferują także pozabankowe instytucje finansowe, które zajmują się także leasingiem, ubezpieczeniami czy faktoringiem. Ta alternatywa wiąże się jednak z bardzo wysokimi opłatami za przyznanie i obsługę kredytu (prowizje, ubezpieczenia i opłaty dodatkowe), o czym powinniśmy zawczasu pomyśleć i odpowiednio się do tego przygotować, na przykład negocjując z naszymi poprzednimi wierzycielami niższe raty i dłuższy okres spłaty, co pozwoli nam na wzięcie niższej pożyczki na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Komentarze wyłączone

Nowość! Pożyczka Od Miloan !!!
Szybka Pożyczka Bez BIK
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: Oprocentowanie pożyczek to od 8,5 % do 18,95 %. Oprocentowanie jest zmienne i zależy od wysokości pożyczki, oraz okresu na jaki została wzięta pożyczka. Kwoty pożyczek i ich koszt całkowity w opcji spłaty rat przelewem, zaciągniętych na okres 12 miesięcy: Kwota: 1000 zł / Do spłaty: 1325,54 zł / Rata: 110,46 zł Kwota: 2000 zł / Do spłaty: 2651,08 zł / Rata: 220,92 zł Jeśli potrzebujesz szybkiej gotówki bez zbędnych formalności, to właśnie dla Ciebie jest nasza oferta. Nasi przedstawiciele udzielą Państwu telefonicznie odpowiedzi na każde pytanie i przedstawią szczegółową ofertę. Bezpłatnie i niezobowiązująco.
Konsekwencje opóźnień oraz braku płatności rat: Dla osób korzystających z obsługi domowej wskazany jest kontakt się ze swoim przedstawicielem, który opracuje i uzgodni plan rozwiązania problemu. W przypadku pożyczki bez obsługi domowej (tzn. spłacanej przelewem na nasze konto), w razie niespłacenia raty w terminie, zostanie naliczona opłata za opóźnienie w wysokości maksymalnie 15 zł za każdy dodatkowy kontakt telefoniczny lub wysłany list. Ta opłata odzwierciedla rzeczywisty koszt, jaki musi firma ponieść, gdy klient spóźni się ze spłatą. Jeśli opóźnienie w spłacie przekroczy 30 dni i pożyczkobiorca nie skontaktuje się z nami do tego momentu, zawarta umowa zostaje wypowiedziana w celu odzyskania wierzytelności.
Procedura windykacyjna:                                         W razie braku możliwości płatności w pierwszej kolejności skontaktuj się z Swoim Przedstawicielem, który opracuje i uzgodni plan rozwiązania problemu Procedury windykacyjne są następujące: w przypadku niespłacenia odpowiedniej ilości rat (12) sprawa trafia do działu windykacji, następuje kontakt w sprawie spłaty pożyczki. W przypadku dalszego niespłacenia raty postępowanie odbywa się zgodnie z zapisami polskiego prawa zatem występuje wezwanie do zapłaty, w ostateczności sprawa trafia do sądu.
Szukasz Kredytu Bez BIK,BIG,KRD ?

Twoje imię (wymagane)

Twoje nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

PESEL (wymagane)

Kod pocztowy (wymagane)

Miejscowość (wymagane)

Kwota kredytu (wymagane)

 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie
moich danych osobowych na zasadach
określonych w Regulaminie.

 

Zasady dotyczące przedłużenia pożyczki: Warunkiem przedłużenia jest spłata odsetek, składki ubezpieczeniowej i prowizji za przedłużenie okresu spłaty pożyczki. Pożyczka nie odnawia się automatycznie. Aby odnowić pożyczkę należy zgłosić zapytanie miesiąc przed spłatą ostatniej raty. Odnowienie pożyczki jest możliwe tylko wtedy gdy pierwsza pożyczka była spłacana w terminie.
Wpływ pożyczki na zdolność kredytową:       Określanie zdolności kredytowej Klienta opiera się głównie na analizie dochodów Klienta. Istotną rolę odgrywają również czynniki, takie jak: podjęte wcześniej zobowiązania oraz historia kredytowa Klienta. Jeżeli raty kredytowe nie są spłacane w sposób regularny, Użytkownikowi grozi utrata pozytywnej historii kredytowej, a co za tym idzie, mogą pojawić się negatywne wpisy w BIK.
Szybka Pożyczka Firmowa
Oddłużanie Fachowo
Pożyczka Gotówkowa Do 10 tyś
Kredyt Bez Baz Do 25 000 tyś zł